V času od 18. do 22. marca 2024 je naša šola gostila učence in učitelje iz Ohrida in Korčule, ki so del projekta Erasmus+ »Our stories are our bridges«.

Srečali se bomo trikrat – prvo druženje je potekalo v marcu na Brezovici, v maju nas čaka pot na Korčulo, kjer bomo obiskali šolo v Žrnovem, v septembru pa se bomo odpravili še v Severno Makedonijo, kjer bomo obiskali šolo na Ohridu.

Prvi dan smo pripravili predstavitvene kotičke držav udeleženk projekta, kjer smo razstavili značilnosti naše države. Prav tako so naredili tudi Hrvati in Makedonci. Veliko dobrot smo poskusili!

Prvi dan smo imeli delavnico lego pedagogike na temo športa.

Naslednji dan smo se odpeljali na Bled, kjer so spoznali zgodbo o nastanku Blejskega jezera. Sprehodili smo se po Grajskem hribu, kjer smo uživali ob pogledu na otok. Da so gostje spoznali tudi gastronomijo, smo si privoščili blejske kremne rezine.

V sredo smo se z vlakom odpeljali do Postojne, kjer smo si ogledali Postojnsko jamo. Vse nas je navdušila! Izvedeli smo zgodbo o zmaju, ki je bival v jami.

Četrtek smo preživeli na šoli. Spoznali smo zgodbo o Kralju Matjažu in jo tudi zaigrali. Vsebino smo predstavili gostom, saj smo si v petek v Cankarjevem domu ogledali predstavo Kralj Matjaž, ki je bila lep zaključek pisanega tedna. Ogledali smo si tudi center Ljubljane in poslušali zgodbo o Jazonu in argonavtih.

Gostom smo ob aktivnostih v tem tednu uspeli predstaviti zgodbe, ki nas bodo kot mostovi povezovali na naslednjih srečanjih. Stkali smo prijateljstva, ki bodo daljša od projekta!

Zapisala koordinatorica projekta

Barbara Blaj