.

MESNI JEDILNIK

PONEDELJEK, 18.10.2021

ZAJTRK: koruzni kosmiči brez dodanega sladkorja (G, o, a), mleko (L), banana

MALICA: ajdov kruh z orehi (G, O, S, l, ss, o), kisla smetana (L), paprika,  lipov čaj, mandarina

KOSILO: juha iz hokaido buč (L), makaronovo meso- polnozrnati polžki (G, J), riban sir (L), zelje v solati, melon

POP. MALICA: polnozrnat rogljiček (G, J, L, o, s, ss), hruška

TOREK, 19.10.2021

ZAJTRK: bio črna žemlja (G), puranja šunka, paradižnik, otroški čaj

MALICA: bio prosena kaša z bio mlekom (L, g),posip: kakav (S), mleti lešniki (O- lešniki), bio banana 6.- 9. r. /bio sladko pecivo (G, ss, l), bio mleko (L), bio banana 1.- 5.r.

KOSILO: lovska pečenka (G),  kus kus (G), rdeča pesa, mandarina

POP. MALICA: prepečenec (G, ss, l, s), mleko (L)

SREDA, 20.10.2021

ZAJTRK: bio polnozrnat kruh (G, l, j, o, s, ss), maslo (L), med, mleko (L), hruška

MALICA: štručka šunka sir (G, L, j, o, s, ss),  bio navadni jogurt (L), jabolko

KOSILO: pečen file lososa (R2), tri žita (pira, riž, ječmen) s papriko (G), zelena solata z rukolo, kivi

POP. MALICA: bio makovka (G), mandarina

ČETRTEK, 21.10.2021

ZAJTRK: mlečni močnik (G, L), rozine (Ž), banana

MALICA: hamburger: črna bombeta (G, l, j, o, s, ss),  puranja pleskavica, zelena solata, ajvar, limonada  dodatno iz EU ŠOLSKA SHEMA SADJA IN ZELENJAVE maline

KOSILO: jota s kislim zeljem in šunko (G), bio ovsen kruh (G), ajdove palačinke z orehi (G, J, L, O, s, gs, o, z)

POP. MALICA: slanik (G, L, S, j, ss), banana

PETEK, 22.10.2021

ZAJTRK: carski praženec (G, J, L), mleko (L), hruška

MALICA: bio kamutov kruh (G), bakalar namaz (R2, ) paprika, planinski čaj

KOSILO: sojin polpet (S, G, l, j, z, gs, ss, o, v)/ zelenjavni polpet (G, S, Ž, l, j, o, ss), pire krompir (L), špinačna omaka (G, L), sladoled lučka (L, o, a, s, g)

POP. MALICA: jabolko,  navadni jogurt (L)

BREZMESNI JEDILNIK

PONEDELJEK, 18.10.2021

ZAJTRK: koruzni kosmiči brez dodanega sladkorja (G, o, a), mleko (L), banana

MALICA: ajdov kruh z orehi (G, O, S, l,ss, o), kisla smetana (L), paprika, lipov čaj, mandarina

KOSILO: juha iz hokaido buč, makaronovo meso- polnozrnati polžki s sojo ( S, G, J), riban sir (L), zelje v solati, , melona

POP. MALICA: polnozrnat rogljiček (G, L, J, o, s ,ss),  hruška

TOREK, 19.10.2021

ZAJTRK: bio črna žemlja (G), sir (L), paradižnik, otroški čaj

KOSILO: polnjene paprike (J, L), kus kus (G), rdeča pesa, mandarina

POP. MALICA: prepečenec (G, ss, l, s), mleko (L)

SREDA, 20.10.2021

MALICA: sirova štručka (G, L, j, o, s ,ss), bio navadni jogurt, jabolko

POP. MALICA: bio makovka (G), mandarina

ČETRTEK, 21.10.2021

ZAJTRK: mlečni močnik (G, J, L), rozine (Ž), banana

MALICA: hamburger: črna bombeta (G, l, j, o, s, ss), sojin polpet (S, G, l, j, z, gs, ss, o, v), limonada, dodatno iz EU ŠOLSKA SHEMA SADJA IN ZELENJAVE maline

KOSILO: jota s kislim zeljem brez mesa, bio ovsen kruh (G), ajdove palačinke z orehi (G, J, L, O, s, gs, o, z)

POP. MALICA: slanik (G, L, S, j, ss), banana

PETEK, 22.10.2021

ZAJTRK: carski praženec (G, J, L), mleko (L), hruška

MALICA: bio kamutov kruh (G), bakalar namaz (R2, ) paprika, planinski čaj

POP. MALICA: jabolko, navadni jogurt (L)

Opomba: V kolikor ni mogoče zagotoviti ustreznih živil, si pridržujemo pravico do spremembe jedilnika. Pri kosilu je na razpolago voda.

DOBER TEK!

Alergeni (v oklepaju) z veliko črko so v sestavi, alergeni označeni z malo črko so lahko prisotni v sledovih. Za razlago oznak alergenov poglejte v tabelo 14. alergenov.