.

MESNI JEDILNIK

PONEDELJEK, 26.9.2022

ZAJTRK: kruhov rogljiček (G, l, j, o, s,ss),  kakav (L, S),  hruška

MALICA: korenčkov kruh(G)*, smetanov namaz (L),  paprika, lipov čaj z medom

KOSILO: ričet (G), koruzni kruh (G)*, skutini štruklji ( G, L, J, o, s, ss / ajdovi štruklji z orehi ( G, L, J, O, s, ss)

POP. MALICA: makova štručka (G)*, jabolko

TOREK, 27.9.2022

ZAJTRK: črna žemlja (G, l, j, o, s, ss), dimljena piščančja šunka, paprika , borovničev čaj

MALICA: pirin zdrob (G, L)*, mleti lešniki (O), kakav (S), banana 6.- 9. r. /  polnozrnat rogljiček (G, L, J, s, ss, o), mleko (L), banana 1.- 5. r.

KOSILO: minjonska juha (G, J), pirini peresniki (G, J), tunina omaka (R2, G), rdeča pesa, grozdje

POP. MALICA: korenje, paprika, slive

SREDA, 28.9.2022

ZAJTRK: pirin kruh (G)*, skutin namaz (L)* bela kava (G, L), hruška

MALICA: hamburger – črna bombeta (G, l, j, o, s, ss), puranja pleskavica, zelena solata, ajvar, 100 % jabolčni sok

KOSILO: piščančji paprikaš (G), priloga tri žita s papriko (G), zelena solata, lubenica

POP. MALICA: sadni kefir (L)*, banana

ČETRTEK, 29.9.2022

ZAJTRK: mlečni močnik (G, J, L), suhe slive, banana, otroški čaj

MALICA: pletenka (G, l, j, o, s, ss), navadni jogurt (L)*, hruška

KOSILO: čufti v paradižnikovi omaki (G, J), pire krompir (L), zelje v solati, jabolko

POP. MALICA: pirino pecivo (G)*, sir (L), paprika

PETEK, 30.9.2022

ZAJTRK: umešana jajca (J), kajzerica (G, l, j, o, s, ss), šipkov čaj, kivi

MALICA: medeni namaz (L), črn kruh Kovač (G, l, j, s, o, ss), mleko (L)* , jabolko

KOSILO: krompirjevi njoki (G, J), smetanova omaka (G, L), zelena solata z jajcem (J), sladoled lonček piškotek (L, o, s)

POP. MALICA: ajdova štručka z orehi (G, O, l, o), pomarančni 100 % sok

*ekološka živila

BREZMESNI JEDILNIK

PONEDELJEK, 26.9.2022

ZAJTRK: kruhov rogljiček (G, l, j, o, s,ss),  kakav (L, S),  hruška

MALICA: korenčkov kruh (G)*, smetanov namaz (L),  paprika, lipov čaj z medom

KOSILO: ričet brez mesa (G), koruzni kruh (G), skutini štruklji ( G, L, J, o, s, ss / ajdovi štruklji z orehi ( G, L, J, O, s, ss)

POP. MALICA: makova štručka (G)*, jabolko

TOREK, 27.9.2022

ZAJTRK: črna žemlja, kuhano jace (J), paprika , borovničev čaj

POP. MALICA: korenje, paprika, slive

SREDA, 28.9.2022

ZAJTRK: pirin kruh (G)*, skutin namaz (L)* bela kava (G, L), hruška

MALICA: hamburger – črna bombeta (G, l, j, o, s, ss), vegi pleskavica (G, S, Z), zelena solata, ajvar, 100 % jabolčni sok

KOSILO: omaka s seitanom (G, S), priloga tri žita s papriko (G), zelena solata, lubenica

POP. MALICA: sadni kefir (L)*, banana

ČETRTEK, 29.9.2022

ZAJTRK: mlečni močnik (G, J, L), suhe slive, banana, otroški čaj

MALICA: pletenka (G, l, j, o, s, ss), navadni jogurt (L)*, hruška

POP. MALICA: pirino pecivo (G)*, sir (L), paprika

PETEK, 30.9.2022

ZAJTRK: umešana jajca (J), kajzerica (G, l, j, o, s, ss), šipkov čaj, kivi

POP. MALICA: ajdova štručka z orehi (G, O, l, o), pomarančni 100 % sok

*ekološka živila

Opomba: V kolikor ni mogoče zagotoviti ustreznih živil, si pridržujemo pravico do spremembe jedilnika.

DOBER TEK

Voda je na razpolago pri vseh obrokih.

DOBER TEK!

Alergeni (v oklepaju) z veliko črko so v sestavi, alergeni označeni z malo črko so lahko prisotni v sledovih. Za razlago oznak alergenov poglejte v tabelo 14. alergenov.