Sreda, 27. 3. 2024

Če smo prejšnje jutro koristili lepotni spanec, nocoj nismo šli spat vsaj do 2.00, saj smo skupaj s španskimi udeleženci čakali na njihov odhod proti letališču.
Slovo je bilo zelo ganljivo in mladostniki bi najraje videli, da izmenjave ne bilo še konec. Zato smo si zaželeli, da se naše poti še kdaj srečajo.
Naše bivanje v Kranjski Gori smo zaključili s krajšo evalvacijo programa izmenjave in urejanjem počitniškega doma v katerem smo bivali. Ekipi Vile Šumica smo se zahvalili za ves njihov trud in prilagodljivost, ki so nam jo izkazali glede na naš program izmenjave in jim v zahvalo podarili poslikane vrečke.
Na Brezovico smo se vrnili vidno utrujeni, a polni novih doživetij.
Se beremo spet ob nekem drugem dogodku. Vmes pa se oglasimo s člankom v Barjanskem listu, kjer bomo povzeli našo celotno izmenjavo.
Nasvidenje. Adiós.

Torek, 26. 3. 2024

Danes smo si privoščili lepotni spanec in z delavnicami začeli šele ob 10.30.
Vsak udeleženec izmenjave je poslikal laneno vrečko v zahvalo za vsa sporočila in druge pozornosti, ki jih je v tem tednu prijel od svojega skrivnega prijatelja. V času delavnice nas je obiskala ga. Katja, vodja Zavoda Voluntariat. Ostala je z nami do poldneva in nam povedala nekaj besed o Erasmus+ izmenjavi. Pridružila se nam je tudi ob evalvaciji, ki smo jo izvedli ob koncu naše izmenjave. Veseli smo bili pozitivnih misli in izkušenj, ki so jih mladostniki delili z nami. Po večerji je sledilo razkritje skritega prijatelja in podelitev Youthpass priznanj. S španskimi prijatelji smo se družili do njihovega odhoda, potem pa se prepustili preostalemu delu noči.

Ponedeljek, 25. 3 .2024

Današnji dan smo preživeli v Ljubljani. V večgeneracijskem centru Zveze prijateljev mladine Slovenije so nas sprejeli njihovi zaposleni. Predstavili so nam njihovo organizacijo in dejavnosti, ki jih izvajajo. Sledila je delavnica, v kateri smo pripravljali pakete pomoči socialno ogroženim družinam. Ob odhodu smo jim podarili poslikane vreče in kamne. Nadaljevali smo z vodenim ogledom Ljubljane. Najprej smo se z vzpenjačo povzpeli do ljubljanskega gradu, potem pa pot nadaljevali po mestu. Zadnji del potepanja po Ljubljani smo namenili prostemu času in raziskovanju Ljubljane. Utrujeni in polni vtisov smo se vrnili v Kranjsko Goro.

Nedelja, 24. 3. 2024

V zasneženem jutru smo se odpravili proti Bledu, kjer smo se s pletno zapeljali do Blejskega otoka. Splet okoliščin je nanesel, da smo se v sončnem vremenu sprehodili okoli jezera. Seveda nismo mogli mimo dobro znanih blejskih kremšnit. Od tam nas je pot vodila do Postojnske jame in sledil je voden ogled. Še posebej španski prijatelji so bili očarani nad lepotami naše druge največje jame. Po nakupu spominkov smo se odpeljali nazaj proti začasnemu domu. Vznemirjeni smo čakali na večer, ki so nam ga pripravili  španski prijatelji. Prikazali so nam običaj, ki je značilen za praznovanje “skoka” v novo leto. Pogostili so nass tapasi in nas učili plesati sevilliano.

sobota, 23. 3. 2024

Danes smo si privoščili nekoliko daljši počitek in se v dopoldanskih urah odpravili do jezera Jasna. Pogled na jezero je bil čudovit, saj nas je pričakalo sončno dopoldne. Prosti čas smo namenili fotografiranju, sprehodu in druženju v okolici jezera. Po kosilu nam je prijazna kuharica Helena predstavila pripravo potice. Tudi sami smo se lahko preizkusili v pripravi le te. Španski prijatelji so bili navdušeni nad načinom izdelave naše tradicionalne sladice. Namesto klasične potice smo ustvarili več manjših potičk. Bila je zelo okusna. Med večerjo nas je presenetilo sneženje in s tem se je uresničila največja želja Špancev. Veselje je bilo neizmerno, polno vriskanja in snežnih radosti. Tako smo z našo delavnico poslikave kamnov začeli z zamikom. Nastali so lepi izdelki. Poslikane kamne bomo podarili Zvezi prijateljev mladine v dobrodelne namene.

petek, 22. 3. 2024

Danes nas je vodila pot v Notranje Gorice, kjer smo obiskali Center starejših. Skupaj s španskimi prijatelji smo pripravili program “Pozdrav pomladi” in jim popestrili dopoldne s plesom, petjem, poezijo in španskimi ritmi. Po končani prireditvi so nas pogostili s torto, potem smo pa ob igranju družabnih iger poklepetali. S programom smo nadaljevali na OŠ Brezovica, kjer nas je prijazno nagovorila gospa ravnateljica. Za program pa so poskrbeli pevci in plesalci naše šole.
Okrepčali smo se v šolski jedilnici. Nato pa odigrali odbojkarsko tekmo. Po igri se nam je prilegel krof. Hvala donatorjem. V Kranjsko Goro smo se vrnili utrujeni, vendar polni lepih vtisov. Za konec dneva smo izvedli še delavnico poslikave lanenih vreč, ki jih bomo podarili v dobrodelne namene.

četrtek, 21. 3. 2024

Po zgodnjem zajtrku smo se peš odpravili do središča Kranjske Gore in se z avtobusom odpeljali do Planice. Pogledali smo si kvalifikacije za finalno tekmo. Seveda smo na polno navijali in spodbujali vse skakalce. Španski prijatelji so z velikim navdušenjem spremljali smučarske polete. Po vrnitvi v vilo, smo se okrepčali s kosilom in si privoščili počitek. V popoldanskih urah smo pripravili razvedrilni program za srečanje v domu ostarelih, ki nas čaka naslednji dan. Dan smo zaključili prijetno utrujeni.

sreda, 20. 3. 2024

Z veseljem sporočamo, da smo sprejeli naše Španske udeležence Mladinske izmenjave. S transparentom dobrodošlice smo jih pričakali na letališču v Italiji. Nato smo se skupaj odpravili proti Kranjski Gori. Namestili smo se po sobah, povečerjali in izvedli uvodno delavnico, v kateri smo ponovili imena, obnovili poznanstva in se družili do poznih večernih ur.