Naši devetošolci so letos izbrali kar 30 različnih srednjih šol, skoraj vsi so svojo srednjo šolo izbrali v Ljubljani. Podroben seznam izbranih šol najdete v priponki:  KAM SO SE VPISALI LETOŠNJI DEVETOŠOLCI.

Do 23.4.2024 se vsak učenec lahko pozanima in na srednji šoli preveri, kako uspešen je bil v primerjavi z ostalimi vrstniki, ki so izbrali isti program. Pred tem nas zagotovo zanima stanje prijav, ki bo na voljo od 8.4.2024 od 15.00 ure dalje in se bo dnevno osveževalo. Stanje najdemo na spodnjem naslovu pod zavihkom Prosta mesta, stanje prijav in vpisa v srednje šole. Nekatere srednje šole bodo tudi na svoji spletni strani objavile natančno stanje prijav s točkami, zato je smiselno preveriti najprej tam.

STANJE PRIJAV

Če ocenimo, da bi bilo bolje prijavo prenesti na drug program, lahko to naredimo do 23.4.2024 do 15.00. Postopek prenosa prijave je podrobneje opisan spodaj, pri tem pa potrebujemo izpolnjeno izjavo o prenosu prijave (v priponki: Obrazec za prenos prijavnice 2024 2025).

Za nas je prenos še bolj enostaven kot včasih, saj je potrebno le poslati skeniran izpolnjen obrazec o prenosu na prvotno šolo (preko e-pošte), šola pa uredi prenos same prijavnice na novo izbrano šolo. Kontakte srednjih šol z e-naslovi najdete v priponki:KONTAKTI SREDNJIH ŠOL.

»Postopek prenosa prijav letos potekal elektronsko, in sicer kandidati v primeru, če se bodo odločili za prenos prijave, to storijo tako, da na izbrano srednjo šolo, kjer so oddali prvotno prijavnico, na elektronski naslov svetovalnega delavca oziroma na poseben elektronski naslov, ki ga je šola ustvarila v ta namen, posredujejo skenirano / fotografirano izjavo o prenosu prijavnice, podpisano s strani kandidata in starša (objavljena je na spletni strani), v kateri pisno zaprosijo, da v njihovem imenu svetovalni delavec odjavi kandidata na programu, za katerega je oddal prvotno prijavnico, in jo posreduje na drugo šolo, kamor bi želel kandidat prenesti prijavo.«

Ko se bo izteke rok za prenos prijav, bodo prijavnice ostale na izbrani srednji šoli, učenci pa se bodo še do konca šolskega leta potrudili, da bodo ponosni tudi na letošnje rezultate.

Vsem devetošolcem želim čim manj potreb po prenosu prijav in srečno pri naslednjih korakih. Seveda sem za vse morebitne dileme in vprašanja kot so sedaj z veseljem na voljo. Z učenci smo podrobneje razložili postopke do konca šolskega leta, tako da mislim, da se bomo pravilno odločali o morebitnih premikih.

Lidija Pečjak Zgonc, šol. psih.