V petek, 5. 4. 2024, smo učenci, učitelji in drugi delavci OŠ Brezovica pri Ljubljani pripravili slavnostno akademijo ob 170-letnici šole. Priprave na visok jubilej so skrbno potekale že kak mesec prej, v ta namen pa je nastal tudi šolski orkester, ki je na prireditvi spremljal Otroški pevski zbor, Mladinski pevski zbor ter Otroški pevski zbor Pojoči medvedki.

Praznovanje smo začeli s slovensko himno, v nadaljevanju pa so zbranim obiskovalcem v Brezovi dvorani, med katerimi so bile tudi upokojene učiteljice, spregovorili pomembni gostje – gospa ravnateljica Meta Trček, gospod župan Metod Ropret in gospod minister za vzgojo in izobraževanje Darjo Felda.

Bogat kulturni program se je nadaljeval s plesom Plesne skupine Sukarčki POŠ Notranje Gorice in zabavnim popotovanjem skozi čas, v katerem so nas učenci in učitelji z igranimi prizori šolskega življenja popeljali najprej v leto 1854, ko je na Brezovico prišel prvi gospod učenik, nato v leto 1902, ko je pela šiba gospodične učiteljice, 1957, ko so na šoli poučevali tovarišice in tovariši, učenci pa so bili sprejeti v pionirčke, ter vse do današnjega šolskega vsakdana.

Slavnostni del prireditve se je končal s šolsko himno, ki jo je zapelo  vseh 170 nastopajočih učencev in učiteljev. Nobeno rojstnodnevno praznovanje pa ne mine brez torte.  Kuharice so spekle torto velikanko, s katero so se po prireditvi posladkali vsi nastopajoči in obiskovalci.

Praznovanje smo nadaljevali tudi naslednji dan, ko smo na OŠ Brezovica pri Ljubljani imeli delovno soboto. Namenili smo jo medgeneracijskemu druženju – mlajši in starejši učenci skupaj smo  izdelovali magnetke in se igrali družabne igre. Da pa smo si petkovo prireditev lahko ogledali vsi učenci šole, so jo nastopajoči ponovili tudi v soboto, in sicer kar dvakrat.  In ni potrebno ponovno omeniti, da smo se tudi v soboto sladkali s torto.

Vse najboljše, draga šola!

Posnetek proslave