Veselošolci od 4. do 9. razreda so se tudi letos srečevali z zanimivimi in privlačnimi temami. 13. marca 2019 so pokazali svoje znanje na šolskem tekmovanju.

17 veselošolcev je osvojilo bronasto priznanje:

Luka Istenič, Gašper Snoj, 4. razred, Urška Učakar, Anton Tibalt Martinjak, 5. razred, Anže Marinko, Gašper Makovec, 6. razred, Žan Arsov, 6. razred, Zoja Jesih, Meta Marinko, Kora Fridl Jarc, Betsabeja Rus, 8. razred, Lavra Urbanija, Barbara Makovec, Martin Gubina, Kristina Rožmanec, Hana Peterka, Nina Vratnik, 9. razred.

Državno tekmovanje je 10. aprila 2019 potekalo na OŠ Tabor Logatec. Konec prejšnjega meseca je Osrednja tekmovalna komisija Vesele šole objavila rezultate.

Luka Istenič iz 4. razreda, Urška Učakar iz 5. razreda, Anže Marinko in Gašper Makovec iz 6. razreda, Zoja Jesih, Meta Marinko, Kora Fridl Jarc in Betsabeja Rus iz 8. razreda ter Barbara Makovec in Martin Gubina iz 9. razreda so osvojili srebrno priznanje.

Lavra Urbanija iz 9. razreda pa je letošnja državna prvakinja, osvojila je zlato priznanje.

Čestitamo!

Mentorici Teodora Edita Jesih in Marija Lavrič