Odhod na ekskurzijo bo v petek,19. 5. 2017, ob 7.00 izpred šole na Brezovici.
Namen ekskurzije je spoznavanje sosednjih držav in njihovih mest z bogato zgodovino.
Najprej si bomo ogledali Padovo (mestno središče, baziliko sv. Antona Padovanskega in kip Gattamelata).
Sledila bo vožnja do San Marina in ogled mestne državice ter njenih znamenitosti.
Po ogledu vožnja do Riminija, namestitev v hotelu, večerja in nočitev.
Drugi dan po zajtrku sprehod po mestu, ogled  znamenitosti, nato pa vožnja do parka Italija v malem. Čas za kosilo.
V Raveni si bomo ogledali mestno središče in znamenite mozaike.
Na poti domov bo še postanek za malico.
Prihod na Brezovico okrog 23.00.

Učenci morajo imeti s seboj veljavni osebni dokument in evropsko zdravstveno izkaznico.
Za prvi dan bomo s seboj vzeli šolsko malico. Ker kosila nimamo, naj prinesejo dodatno malico. Večerjo in zajtrk imamo v hotelu. Za drugi dan naj imajo s seboj denar za kosilo in malico. S seboj naj prinesejo dovolj vode.
Potrebne stvari za nočitev v hotelu (pižama, perilo in toaletne potrebščine) naj imajo v posebni torbi (kovček ali nahrbtnik), ostale stvari(dokumente, denar, vodo . . .) pa v manjšem nahrbtniku, ki ga lahko nosijo s seboj.
Učenci naj imajo vremenu primerna oblačila, dodatno obutev in tudi dežnike.
Starše prosimo, da se pogovorijo z učenci o ustreznem obnašanju, upoštevanju navodil, varnosti in skrbi za stvari.

Učence bomo spremljale: Andreja Dobnikar, Marija Lavrič, Simona Susman, Simona Žagar Cvitić