Drage učenke in učenci!

8. februarja praznujemo slovenski kulturni praznik. Da smo edini narod na svetu, ki je kulturi izkazal spoštovanje z državnim praznikom in dela prostim dnevom, ima svoj pomen.
Na predvečer praznika bodo v Cankarjevem domu na državni proslavi podelili Prešernovi nagradi in nagrade Prešernovega sklada. Več o letošnjih nagrajencih lahko preberete tudi v šolski knjižnici.

Na naši šoli, ki se že več let ponaša s častnim nazivom Kulturna šola, bomo mesec kulture, pomen branja in ustvarjanja ter poslanstvo Bralne značke obeležili dvakrat:
v četrtek, 16. februarja, ko bo učence od 1. do 6. razreda obiskala vsestranska kulturna ustvarjalka Desa Muck,
in v ponedeljek, 20. februarja, ko se bodo učenci zadnje triade srečali s pisateljem Ivanom Sivcem.